Župne obavijesti

2. Nedjelja kroz godinu / 20.01.2019.

Isus učini prvo znamenje u Kani Galilejskoj...

ŽUPNA KATEHEZA                                                                                                                     

S redovnom  župnom katehezom nastavljamo ovaj tjedan.

 

MOLITVENA OSMINA ZA JEDINSTVO KRŠĆAMA

Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana, koja traje od petka, 18. siječnja do petka, 25. siječnja 2018. godine, odvija se na temu „TEŽI ZA SAMOM PRAVDOM“.  Tijekom spomenutog razdoblja na redovitim svetim misama  i u osobnoj molitvi uključimo se u ovu prevažnu nakanu Crkve. Središnji susret bit će 23. siječnja, u srijedu, u 19,30 u sjedištu Grkokatoličke župe, Cesarčeva 39.

 

DVADESETČETRSATNO  KLANJANJE

U četvrtak, 24. siječnja, nakon euharistijskog klanjanja nastavljamo s dvadeset četiri satnim klanjanjem koje završava u petak u 18 sati. Pozivam sve koji mogu i hoće da se u bilo koje vrijeme priključe ovoj - našoj župi - nadasve potrebnoj molitvi. Sve vrijeme klanjanja u ime čitave župe zagovornu molitvu milosrdnom Ocu prinositi će nekolicina vjernika koji su se prijavili u ovaj molitveni lanac euharistijskih klanjatelja. Naša je nakana slaviti cjelodnevno klanjanje svaki mjesec. Idući mjesec klanjanje će biti 21.-22. veljače.

 

KATEHETSKI SUSRET ZA ŽUPNE SURADNIKE

Poštovani i dragi župni suradnici. HBK priredila je radni dokument »DA VAŠA RADOST BUDE POTPUNA«, Kateheza i rast u vjeri u današnjim okolnostima. „Svrha je ovoga dokumenta je sagledati sveukupno katehetsko djelovanje Crkve kao jedinstvenu cjelinu te posvijestiti spoznaju da odgovornost za župnu katehezu nosi cijela župna zajednica, na čelu sa svojim župnikom“. Cilj nam je tijekom ove godine kroz nekoliko susreta upoznati sve odgovorne, župne suradnike: ŽPV I ŽEV, čitaće, pjevače, Caritas, Misijsku zajednicu, katehete i vjeroučitelje, molitelje i klanjatelje… sa sadržajem dokumenta. Susretu se mogu priključiti i svi zainteresirani odrasli župljani.Stoga vas pozivam na  susret koji će se održati u našoj katehetskoj dvorani u srijedu, 23. siječnja u 20h.

 

SPREMANJE CRKVE

Ovaj tjedan za spremanje crkve pozivamo članove i članice središnjeg župnog zbora.

 

EUHARISTIJSKO KLANJANJE U ČETVRTAK U 20 SATI

Adresa: E.Kumičića 16, 
35000 Slavonski Brod
Tel./faks.: 035/410-559; 
mob: 091/5360512
E-mail:
zupaduhasvetog@gmail.com
Župnik: vlč. Florijan Kvetek
Župni vikar: vlč. Petar Maskaljević

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TOKOM GODINE

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Srijeda: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Četvrtak: 9:00-12:00
Petak: 9:00-12:00 i 16:00-18:00
Subota: 9:00-12:00

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA TIJEKOM LJETA

Ponedjeljak: Neradni dan
Utorak, četvrtak i subota:
9:00-12:00
Srijeda i petak: 16:00-17:30

ŽUPNI URED

Kontakt
Često postavljana pitanja