Ovaj tjedan za spremanje crkve pozivamo suradnike župnog Caritasa.
LISTOPADSKE POBOŽNOSTI
U Marijinom mjesecu želimo podsjetiti na važnost i ljepotu molitve svete krunice. Bilo bi lijepo, osobito u ovom mjesecu, moliti zajedno u obitelji, s prijateljima ili pak u župi, svetu krunicu. Molitvu svete krunice u našoj crkvi započinjemo svaki dan u 18 sati, a subotom u 7 sati. U kapeli sv. Majke Terezije svaki dan u 18 sati a utorkom u 17,15h.
MISIJSKA NEDJELJA
U prodajnoj misijskoj akciji sabrano je 5.171,00 kn. Zajedno s milostinjom Misijskoj centrali preko Nadbiskupije upućeno je 8.250,00 kn a 9.350,00 kn poslano je Karmelićankama BSI u Venezueli. Razliku novca uprihodila je Misijska skupina od početka godine. Dok zahvaljujem neumornim članicama Misijske skupine zahvaljujem i svima Vama koji ste se u akciju uključili svojim darovima te onima koji se Misija spomenu u svojim molitvama i darom u škrabicu.
„STO KUBIKA TOPLIH ISKRICA“
I ove godine Caritas Slavonsko Brodske regije pokreće akciju prikupljanja novčane potpore za nabavku ogrjeva obiteljima u poteškoćama. Svoj novčani prilog možete predati u župnom uredu.
24 – SATNO KLANJANJE
U četvrtak, 29. listopada, nakon tjednog euharistijskog klanjanja nastavljamo s dvadeset četiri satnim klanjanjem koje završava u petak u 18 sati. Pozivam sve koji mogu i hoće da se u bilo koje vrijeme priključe ovoj – našoj župi – nadasve potrebnoj molitvi.
PROSLAVA BL. MARIJE TEREZIJE OD SV. JOSIPA
U petak, 30. listopada, u zajedništvu s našim časnim sestrama na sv. misi u 18,30 sati proslaviti ćemo blagdan bl. Marije Terezije od sv. Josipa, utemeljiteljice Karmelićanki Božanskog Srca Isusova. Proslava započinje molitvom krunice s razmatranim otajstvima u 17,45 sati.
SVI SVETI I DUŠNI DAN
Blagoslov grobova: U subotu, 31. listopada od 14h do 16h.
U nedjelju od 10h do 11h, a potom poslije sv. mise nakon 12h do 14h.
Na Dušni dan nakon mise u 9h i dok bude trebalo.
Svete mise kod mrtvačnice: na svetkovinu Svih Svetih u 9 h i u 11 h.
Milostinja kod ovih misa ide za akciju Sto kubika toplih iskrica.
SUSRET LITURGIJSKIH ČITAČA
U utorak u 19 sati susret je liturgijskih čitača. Na susret pozivamo i one koji se žele uključiti u zajednicu koja imade milost naviještati Božju Riječ župnoj zajednici.
EUHARISTIJSKO KLANJANJE U ČETVRTAK U 20h.
08,00 + MATO I MATIJA ŽIVIĆ
18,30 + MARIJA I MANDA GRBAC