Nadbiskup Đuro Hranić o novim preporukama HZJZ vezano uz vjerska okupljanja
Đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić uputio je poruku svećenicima i vjernicima Đakovačko-osječke nadbiskupije u povodu preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprečavanje zaraze COVID-19 u crkvenim prostorima, vezano uz vjerska okupljanja.
No, zbog opreza i zaštite zdravlja naših bližnjih i sviju nas, kako bi se smanjila opasnost od zaraze, mi, biskupi potičemo sve vas, draga braćo svećenici, i sve vas, dragi vjernici, da se i dalje nastavite pridržavati najnovijih preporuka Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo, posebno onih koje se odnose na crkvene prostore i vjerska okupljanja.

Preporuke HZJZ, koje mi prihvaćamo naglašavaju:
– socijalna distanca; min. 2 metra u klupama i u prostoru;
– sva sjedeća mjesta ako je moguće trebaju biti označena;
– ulazak u crkvu jedan po jedan iza drugoga, u razmaku 2 metra;
– zauzimati određena i uvijek ista sjedeća mjesta u klupama;
– ne otvarati i zatvarati vrata crkve sami;
– izbjegavati dodirivanje predmeta, rukohvata klupa i sl.;
– izbjegavati dodirivati oči, usta i nos rukama;
– pri ulasku u crkvu dezinficirati ruke;
– preporučuje se nošenje zaštitnih maski preko usta;
– prozračivati crkvene prostore;
– nema blagoslovljene vode na ulazu, nema molitvenika ni pjesmarica, nema zborskog pjevanja;
– nema pružanja znaka mira u slavlju euharistije uobičajenim rukovanjem;
– svetu pričest primati na ruke;
Slavlje prve sv. pričesti i krizme – do daljnjega sve odgođeno. Čim to bude moguće, svećenicima će biti poslan novi raspored krizmi. S Obzirom da nije poznato kako će se razvijati situacija s pandemijom te je moguće da dio krizmi bude krajem lipnja ili početkom srpnja, a vrlo lijepo razdoblje za slavljenje krizmi i pričesti je jesensko razdoblje.

MOGUĆNOST ZA SVETU ISPOVIJED
Svakoga dana u radno vrijeme župnog ureda. Ispovijed će biti u župnoj crkvi.

HODOČAŠĆE MILOSRDNOM ISUSU I U NAJVEĆE POLJSKO MARIJANSKO SVETIŠTE U CZESTOCHOWU
SE ODGAĐA,
zbog novonastale situacije i nedovoljnog broja prijavljenih. Molim župljane koji su uplatili akontaciju da se jave u ured i preuzmu uplaćeni iznos.

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI
Ušli smo u mjesec svibanj u kojem Božji narod osobito snažno izražava svoju ljubav i pobožnost prema Blaženoj Djevici Mariji. Želim, stoga, svima predložiti da ponovno otkrijemo ljepotu moljenja krunice bilo kod kuće bilo u crkvi. Molitvu svete krunice u župnoj crkvi započinjemo svaki dan u 18 sati a subotom u 7 sati. U kapeli sv. Majke Terezije molimo svaki dan u 17,15h.

HODOČAŠĆE MILOSRDNOM ISUSU I U NAJVEĆE POLJSKO MARIJANSKO SVETIŠTE U CZESTOCHOWU SE ODGAĐA,
zbog novonastale situacije i nedovoljnog broja prijavljenih. Molim župljane koji su uplatili akontaciju da se jave u ured i preuzmu uplaćeni iznos.

Slavlje prve sv. pričesti i krizme – do daljnjega je ODGOĐENO
Čim to bude moguće, svećenicima će biti poslan novi raspored krizmi. S Obzirom da nije poznato kako će se razvijati situacija s pandemijom, te je moguće da dio krizmi bude krajem lipnja ili početkom srpnja, a vrlo lijepo razdoblje za slavljenje krizmi i pričesti je jesensko razdoblje. Kad budemo imali konkretne informacije o terminima slavlja ovih sakramenata, obavijestit ćemo Vas, dragi župljani, preko župnih obavijesti, te facebook i web stranice župe. Hvala na razumijevanju.

RASPORED TJEDNIH MISA I NAKANA

Nedjelja 03. 05.
08,00 + LUCA STOJANOVIĆ
10,00 -Za župljane
18,30 + STJEPAN, VERICA I MARICA FERKOVIĆ

Ponedjeljak 04. 05.
07,30
+ LUKA ČABRAJA
+ IZ OB. BRKIĆ

Utorak 05. 05.
18,30 + STJEPAN MARTIĆ I OB. MARTIĆ

Srijeda 06. 05.
18,30 + ANTE VUKOJE I OB. VUKOJE I ŠTRAUB

Četvrtak 07. 05.
18,30 + OB. RUP, KOMARIĆ I DIKLIĆ

Petak 08. 05.
18,30 + MARIJA I TOMO BARIĆ, LUCIJA MATANIĆ

Subota 09. 05.
07,30 + BLAŽ JANKOVIĆ I MARIJA ĆOSIĆ

RASPORED SLAVLJA SVETIH MISA – OD NEDJELJE, 3. SVIBNJA

NEDJELJOM
8,00; 10,00; 18,30 U ŽUPNOJ CRKVI
10,00 U KAPELI NA MATIJE IVANIĆU

RADNIM DANOM
PONEDJELJAK U 7,30
UTORAK – PETAK U 18,30
SUBOTA 7,30

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

UTORAK, SRIJEDA I PETAK
OD 9-12 I OD 17-18H

ČETVRTAK I SUBOTA
OD 9-12H