Dobro došli na web stranicu Župe Duha Svetoga u Slavonskom Brodu!

Bog je stvorio ljude ne da žive sami, nego u zajednici u Crkvi. Župa je zajednica u koju smo svi pozvani uključiti se kako bismo zajedno putovali prema svetosti, prema Gospodinu.

Sakramenti su središte naše vjere i duhovnog život, no u našoj Župi postoje i brojne aktivnosti koje nam pomažu u svakodnevnom rastu u vjeri. Vjerujemo kako svaki župljanin može u njoj naći svoje mjesto i ulogu.

Pored župnika i kapelana u župi djeluju brojni suradnici bez kojih ovako bogat život ne bi bio moguć. Na prvom mjestu tu su časne sestre karmeličanke Božanskog Srca Isusova koje žive u samostanu i čiji su rad, molitva, predanost i ljubav nezamjenjivi. Zatim tu su brojni suradnici, vjeroučitelji, služitelji kod oltara i izvan njega, te brojni laici spremni uskočiti i pomoći.