SPREMANJE CRKVE
Ovaj tjedan za spremanje crkve pozivamo čitače.

KATEHEZA ZA RODITELJE KRIZMANIKA
U petak, 28. veljače, u 20 sati, katehetski je susret za roditelje krizmanika II. razreda srednje škole.

KATEHETSKI SUSRET ZA BRAČNO-OBITELJSKU ZAJEDNICU
Poštovani i dragi supružnici. Srdačno pozivam na susret koji će se održati u župnom domu u petak, 28. veljače u 20h.

KORIZMA
Korizma počinje Pepelnicom, (26. veljače), a završava pred Misu večere Gospodnje. Kršćani se pripremaju za slavljenje Uskrsa molitvom, postom, slušanjem i čitanjem Božje riječi te dobrim djelima. U korizmi, vjernici pristupaju sakramentu ispovijedi, da pomireni s Bogom i ljudima radosnije mogu slaviti Uskrs. Milostinja koju ćemo skupljati u korizmi srijedom i petkom ide za potrebe župnog caritasa te za Pučku kuhinju. Molitvu Križnog puta, temeljnu pobožnost korizmenog vremena moliti ćemo srijedom i petkom u 18 sati. Srijedom predmole skupine župnih suradnika, raspored na oglasnoj ploči. U kapeli sv. Majke Terezije križni put je utorkom u 17,15h.

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA
Na Pepelnicu dvije su svete mise u 8,00h i 18,30h. Toga je dana obvezatan post i nemrs. Obred pepeljenja bit će za vrijeme sv. misa.

NOSITELJI KRIŽA KRISTOVA
U sakristiji je raspored molitve križnoga puta u korizmi. Molimo i pozivamo da se upišemo za nošenje križa.

24-SATNO KLANJANJE
U četvrtak, 27. veljače, nakon tjednog euharistijskog klanjanja nastavljamo s dvadeset četiri satnim klanjanjem koje završava u petak u 18 sati. Pozivam sve koji mogu i hoće da se u bilo koje vrijeme priključe ovoj – našoj župi – nadasve potrebnoj molitvi.

GOSTOVANJE MONS. PROSPERA BALTAZARA LYIMA U NAŠOJ ŽUPI
Pomoćni biskup nadbiskupije Arusha u Tanzaniji. mons. Prosper Balthazar Lyimo u nedjelju 1. ožujka u 8 sati slaviti će svetu misu u našoj župi. Bit će to prigoda susresti se s biskupom misijske Crkve te iz prve ruke biti upoznat sa stanjem naše brače i sestara u Kristu u Tanzaniji. Dok biskup Lyimo zahvaljuje za dosadašnju duhovnu i materijalnu pomoć Crkve u Hrvata ujedno moli i duhovnu i materijalnu pomoć za nastavak evangelizacijskog poslanja u širenju Radosne Vijesti. Svoj prilog možete darovati kroz milostinju i predati dar u župnom uredu, uključivo s nedjeljom ujutro.

GOST SVEĆENIK – VLČ. JOSIP DR. BOŠNJAKOVIĆ
U nedjelju, 01. ožujka, misu u 10h predslaviti će vlč. Josip dr. Bošnjaković, stručni voditelj i moderator pastoralnog djelovanja Bračnog i obiteljskog savjetovališta. Želja je vlč. Josipa zahvaliti našoj župnoj zajednici na dugogodišnjem korištenju našeg prostora.

Novi župni listić dobit ćemo poslije svetih misa, a moći ćemo ga pogledati i na web stranici župe.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE U ČETVRTAK U 20h

RASPORED TJEDNIH MISA I NAKANA

Nedjelja 23. 02.
08,00 + BOŽIDAR JAKOVINA
10,00 -Za župljane
18,30 + ILIJA I IVKA PILIPOVIĆ

Ponedjeljak 24. 02.
18,30 + IVAN PETRIĆ, OB. PETRIĆ I KULIĆ

Utorak 25. 02.
18,30 + LJUDEVIT I KATA CEROVEČKI

Srijeda ČISTA 26. 02.
08,00 + EVA KATINIĆ
18,30 + OB. HRKAČ I VUKOVIĆ

Četvrtak 27. 02.
18,30 + ZORAN BULJEVIĆ I OB. MONTIBELER

Petak 28. 02.
18,30 + JERKO PRLIĆ I OB. PRLIĆ

Subota 29. 02.
07,30 + JOSIP I KRISTINA KVETEK
+ KAJA I ANTO RADIĆ