SPREMANJE CRKVE
Ovaj tjedan za spremanje crkve pozivamo Zajednicu i zbor mladih.

SVETE MISE, RADNO VRIJEME UREDA
Od utorka, 01. 09. svete mise radnim danom su u 18,30. Subotom je sveta misa u 7,30 sati. Radno vrijeme ureda je redovno kroz godinu; utorak, srijeda i petak: 9-12, 16-18 sati, četvrtak i subota 9-12. Ponedjeljkom ured ne radi. Od nedjelje, 6.9., nastavljamo sa svetim misama u Naselju M. Ivanić, prema prijašnjem rasporedu, nedjeljom u 10 sati i utorkom u 17.45.

SPOMENDAN SV. MAJKE TEREZIJE
U subotu, 05. rujna, spomendan je svete Majke Terezije, zaštitnice kapele i naselja Matija Ivanića. „Kirvajsko“ misno slavlje je u 10 sati. Molimo i pozivamo župljane, najprije iz naselja, a potom i čitave župe da se tom prigodom nađemo u euharistijskom zajedništvu. Svetu misu predslavi vlč. Krešimir Šaf, župni upravitelj u Soljanima i Strošincima, domaći sin naše župe. Misijska skupina naše župe ponudit će svoje rukotvorine nakon svete mise. Toga dana misa u župi je ujutro u 7,30h.

HODOČAŠĆE GOSPI OD SUZA U PLETERNICU
Blagdan Gospe od suza je sutra, u ponedjeljak, 31. kolovoza. Zbog premalog broja zainteresiranih, morali smo odgoditi zajedničko hodočašće. Potičemo vas da tko može, pođe u vlastitom aranžmanu. Središnje misno slavlje je u 19 sati.

PRVI PETAK
Na prvi petak, 04. rujna, u samostanskoj kapelici sestara Karmelićanki Božanskog Srca Isusova, prigoda je pohoditi Isusa u presvetom oltarskom sakramentu od 15 do 18 sati.

CARITAS
Od četvrtka, 3.9., Caritas naše župe nastavlja rad s korisnicima, u terminima: 9 – 11, te 16 – 18 sati.

BOLNIČKI KAPELAN
Novi bolnički kapelan je fra Venancije Mihaljević iz brodskog Franjevačkog samostana. Broj telefona je: 099/4845025. Bit će dostupan na uobičajeni način, radnim danom od 14, 30 sati, te za hitne slučajeve uvijek, u skladu s trenutnim odredbama i mjerama.

NOVE ODREDBE I MJERE
Stožer civilne zaštite propisao je nove mjere u skladu sa zaštitom od Covida za područje naše županije. Tako je od ponedjeljka, 31.8., obavezno nositi masku u svim zatvorenim prostorima, računajući i naše, crkvene prostore. Odredba traje 14 dana, te će se po potrebi opozvati ili produžiti. Pokušajmo se toga pridržavati.

MOLITVA KRUNICE I ZAZIVA BOŽJEM MILOSRĐU
Svakoga petka u 15 sati u našoj župnoj crkvi imamo mogućnost priključiti se molitvi krunice i zaziva Božjem Milosrđu.

RASPORED TJEDNIH MISA I NAKANA

Nedjelja 30. 08.
08,00 + MARKO I MANDA GAVRAN
10,00 -Za župljane
18,30 + OB. ROSO I GAVRANIĆ

Ponedjeljak 31. 08.
7,30 + OB. JURILJ I STANIŠEVSKI

Utorak 01. 09.
18,30 + MIJO I BARICA PAVIĆ
+ MIJO VUGREK

Srijeda 02. 09.
18,30 + NIKO, ANA, RUDOLF I JAKOV KLJAIĆ I PETAR STIPETIĆ

Četvrtak 03. 09.
18,30 + IVO, ANKICA I MLADEN LAMEŠIĆ

Petak 04. 09.
18,30 + IVAN I KATA KEVEROVIĆ, MARA I IVAN DEŠIĆ

Subota, M. Tereza 05. 09.
7,30 + ŽELJKA BŰRGLER